Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

czwartek, 5 lipca 2012

Vintage modne dodatki w stylu retro - Emma Brennan

Bardzo się cieszę, że na polskim rynku,  powoli zaczynają się pojawiać tłumaczenia angielskich publikacji craftowych. Idzie to trochę jak po grudzie, ale jednak... I liczę, że może bardziej się rozkręci:)Pamiętacie może Making Vintage Bags, którą opisałam rok temu? Uzupełnieniem tej książki jest właśnie Vintage. Modne dodatki w stylu retro. Obie książki autorki przedstawiają dokładne sposoby na wykonanie inspirowanych modą XX wieku torebek i dodatków. Projekty podzielono na dziesięciolecia, których modowe trendy zainspirowały autorkę do ich zaprojektowania - zaczęto od lat dwudziestych, a zakończono na latach sześdziesiatych (po pięć projektów na każdy okres).


A co ukryto pod ogólnikiem "dodatki"? Dzięki tej książce można uszyć torebki, rękawiczki, szaliki i apaszko-krawaty, czapki i kapelusiki a nawet biżuterię! Bardzo podoba mi się to, że każdy projekt dostał swoje kobiece imię, np. kolczyki, które wpadły mi w oko, otrzymały imię Diana.

Aby ułatwić wykonanie projektu, na końcu zamieszczono wykroje, a każdy projekt ma dokładny opis wykonania w stylu krok-po-kroku. Osobno, na marginesie, podano najważniejsze informację, czyli np. wymiary / rozmiar gotowego projektu, proponowane tkaniny (również na podszewkę) do jego wykonania. Każdą część wykroju też dokładnie opisano, np. aby powiększyć go dwukrotnie, złożyć itp.


W książce znaleźć można projekty dla początkujących i zaawansowanych adeptek (i adeptów :) igły i nitki, dzięki czemu każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jakość wydania też oceniam wysoko - okładka miękka, ale kartki wewnętrzne są usztywnione - gruby papier i opatrzone dużą ilością kolorowych fotografii.

Jeśli lubisz Vintage - na pewno warto zajrzeć do tej publikacji!


tytuł: Vintage. Modne dodatki w stylu retro
autor: Emma Brennan
wydanie: 2012 Buchmann
format: 21cm x 27,5 cm
liczba stron: 192
okładka: miękka
ISBN: 978-83-7670-530-9
j. tekstu: polski
moja ocena: 4 / 5

aut. tekstu i foto: Igoria

2 komentarze:

  1. świetna książka :D
    kusi,kusi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam tą książkę... Bez szału. Zastosowane materiały (polar?!) jakoś zniechęcają do sięgnięcia po projekty. Projekty są bardzo proste, w stylu "obszyj guziki ładnym materiałem, gotowe"; "kup rękawiczki polarowe, obszyj futerkiem. Gotowe!" - czy naprawdę potrzebuję do tego książki, żeby to wiedzieć?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...