Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

sobota, 8 października 2011

Shaped Beadwork: Dimensional Jewelry with Peyote Stitch - Diane Fitzgerald

Książka mistrzyni koralikowych prac - Diane Fitzgerald - opisująca geometryczne formy jakie można stworzyć ściegiem peyote z drobnych koralików. Książka podzielona jest na siedem pasjonujących rozdziałów.W pierwszym znajdują się najbardziej podstawowe rzeczy, od doboru koralików po opis ściegów. W kolejnych przedstawione są dwu-wymiarowe formy takie jak trójkąt czy kwadrat z dziurką będące niezbędnymi jednostkami do tworzenia bardziej zaawansowanych elementów opisanych w rozdziałach następnych.Książka kończy się rozległymi działami traktującym o konkretnych projektach na naszyjniki czy bransoletki (a nawet pudełeczka!), ze szczegółowymi opisami zszywania wykonanych elementów w spójną całość, a także drobiazgową listą niezbędnych materiałów.Barwne zdjęcia projektów, przejrzyste schematy oraz nieskomplikowane opisy sprawiają, iż pozycja ta jest bardzo przystępna dla niezbyt dobrze czujących się języku jeżyku - podstawowych form nauczyć się można bazując na samych rysunkach.Do tworzenia przestawionej w tej książce biżuterii potrzeba na pewno wiele cierpliwości, ale przede wszystkim silnej woli - dla przykładu aby stworzyć trójwymiarowy wisior potrzeba kilkunastu identycznych elementów. W związku z tym, że nie przepadam za powtarzaniem - wiele projektów mnie przerasta:) Niektóre wzory przypominają mi modułowe origami.Pozycja tę polecam zarówno początkującym, jak i zaawansowanym w koralikowaniu - jest niezmiernie inspirująca i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Jedyną wadą projektów jest zastosowanie droższej wersji japońskich koralików - toho treasures czy miyuki delica, które to są idealnie cylindryczne i dokładnie przylegają do siebie, ale myślę, że z próby z innymi rodzajami drobnych koralików będą równie owocne.

tytuł: Shaped Beadwork: Dimensional Jewelry with Peyote Stitch
autor: Diane Fitzgerald
wydanie: 2009 Lark Books (NC)
język tekstu: angielski
okładka: twarda
liczba stron: 120
ISBN: 9781600592775
ocena całości: wysoka


aut. tekstu: Weraph
foto:Internet 

4 komentarze:

 1. Super, recenzja kolejnej koralikowej książki- na te czekam najbardziej :) Dziękuję serdecznie, na pewno kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie poluję na tę książkę :) Mam co prawda ją w wersji PDF ale to nie to samo co oryginał :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest świetna. Też poluję na wersję drukowaną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie ,jaki jest koszt takiej książki?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...