Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

wtorek, 18 października 2011

Handbook of Quilting and Patchwork Stiches - Nikki Tinkler

Zauroczona podglądaniem na różnych blogach prac szyciowych - patchworkowych i nie tylko, od czasu do czasu, szyję coś sama. Na moje nieszczęście / szczęście - na razie ręcznie, bo moja maszyna przechodzi reanimację. Już wiem, że skuteczną, ale jeszcze do mnie nie dotarała "cała i zdrowa". Szycie ręczne jest bardzo pracochłonne, ale potrafi dać wiele przyjemności, zwłaszcza, jeśli chcecie użyć ściegów ozdobnych (w które wyposażono tylko bardzo drogie maszyny, nie zawsze dostępne dla przeciętnej Kowalskiej). Na szczęście, równie piękne, lub nawet piękniejsze, ściegi można uzyskać dzięki ręcznej robocie.Jeśli szukacie wygodnej w użyciu (niewielki format - ok. 15 x 19,5 cm) książki, która przybliżyłaby Wam mnóstwo ściegów ozdobnych do wykorzystania w szyciu patchworków czy ozdobnych paneli, kołder, poduszek, narzut i czego tam jeszcze chcecie - gorąco polecam tę publikację. Na przeszło 250 stronach przedstawiono różne jodełki, łańcuszki, krzyżyki i wiele, wiele innych ściegów ozdobnych - brzegowych, łączących i "wolnostojących".Każdy ścieg można obejrzeć na kolorowych fotkach - na stronie prawej i lewej, a oprócz tego zamieszczono jeszcze kolorowe ilustrracje i opisy typu krok po kroku. Dzięki temu, każda osoba, również nie władająca angielskim, spokojnie "wykorzysta" informacje z Handbuka:)
Odnalezienie interesującego ściegu ułatwia spis treści z miniaturowymi fotkami każdego z nich.

Książka zawiera też (ok. 60 pierwszych stron) wstęp, z podstawami quiltingu i patchworku, dlatego polecam zarówno początkującym jak i zaawansowanym krawcowym :)

tytuł: Handbook of quilting and patchwork stiches
autor: Nikki Tinkler
wydanie: 2011
format: ok. 15 x 19 cm
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
liczba stron: 258 
ISBN: 978-1-84448-679-3
język wydania: angielski
język oryginału: angielski
ocena całości: wysoka
aut. tekstu i foto: Igoria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...