Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

środa, 19 października 2011

Designer Beadwork: Beaded Crochet Designs - Ann Benson

W ostatnich miesiącach sznury szydełkowo-koralikowe robią furorę w polskim craftowym świecie;) Dlatego dzisiaj recenzja książki, która uważam za ogromnie pomocną, nie w samej nauce sznurów, ale w tworzeniu kompozycji czy wzorów.

Bogato ilustrowana pozycja podzielona jest na 6 działów - pierwszy stanowi wprowadzenie do techniki, opisuje sam proces szydełkowania sznurów, dobór nici, koralików czy szydełka. Schematy są bardzo czytelne, poparte wyraźnymi zdjęciami.

Książka zawiera kilkadziesiąt projektów, bardzo szczegółowo opisanych. Każdy posiada listę potrzebnych materiałów oraz liczne zdjęcia etapów powstawania. To co jest, moim zdaniem, najciekawsze to właśnie sposoby na montaż zapięcia lub ładne wykończenie sznura. Sznur koralikowo-szydełkowy robi się bez trudu, ale jak dochodzi do wykończenia pracy - bywa, że nie mam pomysłu na niebanalne zakończenie.

Jeśli projekt składa się ze sznura ze wzorem - wzór ten jest rozpisany na dwa sposoby, co ułatwia wyobrażenie sobie gotowej pracy i zawiera sekwencję nawlekania koralików. Pomysłów na bransoletki, kolczyki czy naszyjniki nie brakuje:)Zdjęcia w tej pozycji przykuwają uwagę. Zwłaszcza, że w role modelek wcieliły się małe dziewczynki, często ucharakteryzowane na damy w stylu retro czy vintage. To dodaje dodatkowego uroku tej książce.

Jedyne co może sprawić trudności w tworzeniu projektów dokładnie takich jak w książce to angielski system miar - na szczęście autorka na końcu książki zamieściła tabelkę przeliczników z cali na centymetry.

tytuł: Designer Beadwork: Beaded Crochet Designs
autor: Ann Benson
wydanie: Sterling/Chapelle 2008
język: angielski
okładka: twarda
liczba stron: 288
ISBN: 978-1402721427
ocena całości: wysoka

aut. tekstu: Weraph
foto:Internet 


PS. Gdybyś chciała zgłębić technikę sznurów koralikowych - zapraszam tu:)

1 komentarz:

  1. Weroniś, ta miła i piękna "zaraza" koralikowa szerzy się w dużej mierze przez Ciebie! Mnie jeszcze nie dopadła ostatecznie, ale koraliki w szufladzie już leżą.....

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...