Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

poniedziałek, 31 października 2011

Ozdoby z filcu. Biżuteria i akcesoria - Marie Enderlen-Debuisson

Plastusia przedstawiła ostatnio kilka publikacji dotyczących "walki" z czesanką, a ja chciałam dziś przedstawić Wam sposób na "filcowanie" dla leniwych. Nie będzie tu zabaw z wodą i mydlinami tylko z klejem i igła oraz nitką, bo "Ozdoby z Filcu" przestawia sposoby na ozdoby wykonane z gotowych arkuszy filcu (różnych grubości).

Publikacja wydaje mi się jak znalazł w tym okresie, bo przecież wkrótce głowy zaprzątnie nam jedna myśl - Co podarować pod choinkę? Oprócz możliwości podarowania samej, opisywanej przeze mnie publikacji, chciałabym zaproponować Wam sięgnięcie do jej wnętrza. Pomysłów jest tu mnóstwo. Serio! Jest to jedna z najciekawszych publikacji craftowych w j. polskim na jaką ostatnio udało mi się trafić! I piszę to z tzw. ręką na sercu. Gdy zamawiałam ją - planowałam podarować Wam ją w Candy. Ale gdy przyjrzałam się jej bliżej - stwierdziłam, że nie oddam :) Mało tego - to samo stwierdził mój J.! :D

Ale dość tego - przechodzimy do treści.

Książka zaczyna się od krótkiego wprowadzenia, czyli bla bla bla ... (co to filc w arkuszach, jakie narzędzia są potrzebne i takie tam). :D Ale, na szczęście, jest ono krótkie i ogranicza się do naprawdę istotnych informacji. Z reguły pomijam tę część i przechodzę do części zasadniczej. W przypadku tej książki nasyciłam duszę podwójnie (oczy napatrzyły się na piękności, a głowa zaczęła kombinować co? i jak? i z czego?, a co najważniejsze - kiedy wykonać? :P). A jest w czym wybierać! Od małych projektów, np. breloczki, pierścionki, spinki, poprzez korale, kosmetyczki, ozdoby do butów, portfelik, do dwustronnej torby czy czapki. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewniam!

Projekty opisano dokładnie, obfotografowano, a z boku, niczym w książce kucharskiej, podano spis potrzebnych materiałów i narzędzi.

DUUUUŻYM plusem książki jest mnóstwo kolorowych fotografii. Są one bardzo czytelne. Projekty podzielono pod względem użytej w nich kolorystyki (czyli np. róże i fiolety, odcienie czekoladowe czy tutti frutti). Jakość wydania wzrasta biorąc pod uwagę, że, choć okładka jest miękka, to poszczególne strony wydrukowano na grubym (przypominającym nieco brystol), papierze.

Na końcu zamieszczono wzory wykrojów ułatwiające realizację planów :P

Tym razem wstrzymałam się od przedstawiania Wam skanów / fotek środka książki, ponieważ wydawca - wydawnictwo RM zamieściło spory fragment jej treści tu (kliknij!)

tytuł: Ozdoby z filcu. Biżuteria i akcesoria
autor: Marie Enderlen-Debuisson 
wydanie: 2011
format: ok. 20,5 x 26 cm
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
liczba stron: 82
ISBN: 978-83-7243-871-3
język wydania: polski
język oryginału: francuski
ocena całości: wysoka

aut. tekstu: Igoria
foto: Internet

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa książka! Muszę ją zakupić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O! Czegoś takiego szukałam "między blogami". Wasz blog ląduje w obserwowanych, zapraszam serdecznie do siebie na biżuterię w różnych wydaniach :)Filcowym również.
    http://karina-talulla.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...