Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

sobota, 7 lipca 2012

Malujemy akwarelami - Grand Fuller

Uwaga! Niniejsza recenzja jest baaaaardzo subiektywna, bo jestem zauroczona tą książką :)

Przejrzałam ostatnio wiele książek o malowaniu (nie tylko akwarelami) i znalazłam "ideał" :) No, może trochę przesadzam... Ale na pewno nie będziecie rozczarowani jeśli poświęcicie jej chwilkę lub dwie.Książka ma wiele atutów - twarda okładka i dość niska cena - książkę wydano w 2010 roku, wiec można już próbować "łapać" ją na wyprzedażach. Ale główną i podstawową zaletą jest jakość opisywanych treści. Każde zagadnienie dotyczące malowania akwarelami opisano bardzo szczegółowo, np. drzewom poświęcono sześć różnych przykładów typu krok-po-kroku! I taka ilość jest typowa dla każdego rozdziału. Dlatego książka wręcz kipi od samouczków! Wszystko to powoduje, że nie mogę się od niej oderwać - czytam, oglądam, czytam, oglądam i próbuje zapamiętać, bo malować na razie nie mam na czym. Właśnie czekam na dostawę papieru do malowania akwarelami. I już nie mogę się doczekać :)


Tematy zebrano w układzie alfabetycznym (po angielsku tytuł brzmi: Watercolor a to z), ale są to raczej ogólniki. Każdy rozdział to kopalnia wiedzy i inspiracji. Często, na marginesach, podano wskazówki i ciekawe, nietypowe techniki, np. pokazano jakie efekty można uzyskać dzięki pomocy starej szczoteczki do zębów).


Na minus mogę tylko zapisać, że większość fotek (nawet tych z kursów krok-po-kroku) jest trochę małych (choć nie wszystkie), ale z drugiej strony - gdyby były większe, to książkę trzeba by było wydać w kilku tomach :)Dla mnie "Malujemy akwarelami" to niemal pełna publikacja związana z malarstwem akwarelowym. Na pewno jeszcze długo nie odłożę jej na półkę. BARDZO gorąco polecam!


tytuł: Malujemy akwarelami. Przegląd tematów, pomysłów i technik
autor: Grant Fuller
wydanie: 2010 Klub dla Ciebie
format: 28,5 x 21,5 cm
liczba stron: 192
okładka: twarda
ISBN: 978-83-258-0269-1
j. tekstu: polski
j. oryginału: angielski (tytuł: Watercolor a to z)
moja ocena: bardzo wysoka

aut. tekstu i foto: Igoria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...