Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

niedziela, 12 czerwca 2011

MAKING VINTAGE BAGS - Emma Brennan


tytuł: Making Vintage Bags: 20 Original Sewing Patterns for Vintage Bags and Purses
autor: Emma Brennan
format: 27.4 x 21.4 x 1.1 cm
okładka: miękka, kolorowa
wydanie: 2007 Guild of Master Craftsman Publications Ltd
liczba stron: 176
ISBN: 9781861085023
język tekstu: angielski

Pozostając cały czas w kręgu szycia, przechodzę do szycia torebek i tworów torebkopodobnych, czyli np. kosmetyczek. Od jakiegoś czasu jest moda na Vintage, więc takie torebki to hit sezonu, Choć mnie osobiście, nie zachwycają, to nie ukrywam, że niektóre z przedstawionych tu (dwudziestu) projektów - mają swój urok.


Dwadzieścia projektów podzielono na okresy – dziesięciolecia XX wieku, na któe są stylizowane. Zaczęto na latach dwudziestych, a skończono na pięćdziesiątych – każda z „dziesiątek” reprezentowana jest przez pięć projektów.
Wykonanie każdego z projektów wydaje się łatwe, bo nie tylko zamieszczono wykroje, ale dokładnie, krok po kroku, rozpisano poszczególne fazy szycia, dodatkowo ilustrując je kolorowymi ilustracjami. Fotki trochę małe (kilka na kilka centymetrów), ale na tyle wyraźne, że rozwiewają większość wątpliwości.
Ocena treści: 4,7 / 5.
Estetyka wydania bardzo dobra – okładka miękka, ale porządny papier i spora ilość kolorowych fotografii.

Według mnie to bardzo fajna publikacja dla każdej z osób zainteresowanych szyciem torebek, ale chyba nie zupełnie początkujących. Projekty są łatwe, ale w książce część o podstawach szycia jest bardzo okrojona. Choć, dla chcącego – nic trudnego.
Ocena całości: 4,7 / 5.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...