Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

sobota, 24 września 2011

Fa la la la Felt - Amanda Carestio

Wiem, miało nie być teraz książki szyciowej. Ale cóż poradzić, gdy w moje ręce wpadły dwie fajne książki, które, niestety, oscylują wokół tej tematyki :)

Ale, pierwsza z publikacji, które mam na myśli, nie jest typową książka szyciową. Dużymi krokami zbliżają się moje ulubione Święta – Boże Narodzenie. Wiem, że jeszcze do niech daleko, ale zanim zaczniemy wykonywać dekoracje i ozdoby – dobrze zaopatrzyć się w książkę Fa la la la Felt, zawierająca 45 projektów do ręcznego wykonania, choć to nie do końca prawda, bo w realizacji większości z nich, przyda się maszyna do szycia. Jednak, dla chcącego – nic trudnego, więc i ręcznie szyjąc – spokojnie dacie radę zrealizować przedstawione dekoracje. Tylko, ze potrwa to dłużej :( Ręcznie trzeba będzie wykonać też wykończenie większości projektów, więc można powiedzieć, że są to half-handmade decorations :)
Kupując książki o filcowaniu, kilka razy trafiłam na fotkę okładki tej książki, jako że projekty wykonywane są właśnie z filcu. Ale nie ma tu potrzeby kupowania czesanki czy igieł do filcowania. Projekty wykonuje się z arkuszy filcu, odpowiednio wyciętych według zamieszczonych na końcu wykrojów.

Praktycznie na każdej stronie zamieszczono inny projekt. Ich realizację trzeba zacząć od zebrania odpowiednich materiałów. Wyszczególnione one zostały osobnym, pogrubionym drukiem, a realizację spisano w kilku punktach. Choć nie ma do każdego punktu osobnej fotki czy rysunku, nie sądzę, aby stanowiło to duży problem w realizacji dla osób, które władają angielskim w stopniu podstawowym.

Dzięki tej książce można wykonać bombki choinkowe (okrągłe czy np. figurki pierniczków) i ozdobne zawieszki świąteczne. Jest kilka rożnych projektów skarpet na prezenty tak popularnych w krajach anglosaskich, ale i w Polsce powoli wkradających się do naszych domów. Są też wzory na przepiękne tagi do bożonarodzeniowych prezentów. Są zimowe podkładki pod kubki, filcowe wieńce, łańcuchy czy nawet choinki, przy wykonaniu których nie trzeba w ogóle szyć, a stworzono je ze starych sweterków! Pomysłów jest tu duuuużo, ale dla mnie ważne jest to, że sporo z nich może stanowić inspirację do tworzenia innych projektów, np. piękny kwiat na bożonarodzeniowej skarpecie może, osobno, stanowić śliczną broszkę (wcale nie bożonarodzeniową)! Bujna wyobraźnia pozwoli Wam wykorzystać tę książkę nie tylko z okazji zimowych świąt, bo przecież wcale nie jest trudno przerobić filcowe tagi, na książkowe zakładki, zawieszki w kształcie sówek na broszki, czy zawieszki do tel. komórkowych, a czerwone, serduszkowe bombki, będą równie aktualne w lutym co w grudniu:)

tytuł: Fa La La La Felt: 45 Handmade Holiday Decorations
autor: Amanda Carestio
wydanie: 2010 Lark Books,U.S.
format: 22,9 cm X 22,9 cm
liczba stron: 132
okładka: miękka
ISBN: 9781600596155
j. tekstu: angielski
moja ocena: wysoka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...