Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

niedziela, 25 września 2011

Creating romantic purses - Marilyn Green & Carole Cree

No, i „przerobimy” dziś kolejną, szyciową książkę :)
Naprawdę, muszę zrobić Wam przerwę z tym szyciem, bo mój blog zamieni się w coś, o co zupełnie mi nie chodziło – blogoszycioksiąkomonstum :))

A na tapecie mam książkę o torebkach. Ale to torebki dla Romantycznych, nie dla rozważnych :)Treść podzielono na trzy części. Pierwszą – wstępowo-informacyjną; drugą – z fotografiami i opisami mnóstwa projektów i trzecia – z wykrojami i dodatkowymi informacjami dotyczącymi szczegółów szyciowych.

A projekty... Ech! Niektóre z nich są słodkie i delikatne, inne bardziej wyrafinowane... Wielka różnorodność – można przebierać spośród 40 wzorów, które można potraktować dosłownie lub zainspirować się nimi do stworzenia jeszcze czegoś innego. Mi, osobiście, bardzo spodobały mi się te nawiązujące do stylu Vinage (epoka wiktoriańska).

Opisywanie ich nie ma sensu. Najlepiej będzie jeśli same / sami zerkniecie na fotki.


Co do opisów wykonania. Tu już niewiele zrobimy nie znając angielskiego w stopniu średnim. Wykroje są jasne i łatwe, ale wskazówki też się przydadzą, żeby wykonanie było łatwiejsze.

Jakość wydania jest wysoka. Projekty pokazano na dużych fotografiach, czasem zamieszczono również drugą, mniejszą. Wykroje są czytelne, choć wymagają powiększenia (najlepiej na ksero), ale to norma w większości wydań książkowych.

Ogólnie uważam, ze to fajna książka, która przyda się, jeśli szukacie nietuzinkowych pomysłów.

tytuł: Creating Romantic Purses: Patterns and Instructions for Unique Handbags
autor: Marilyn Green, Carole Cree
wydanie: 2008 Sterling Publishing Co Inc
format: 21,6 cm X 25,4 cm
liczba stron: 144
ISBN: 9781402753701
j. tekstu: angielski
ocena całości: wysoka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...