Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

wtorek, 27 września 2011

Decorative mosaics - Elaine M. Goodwin

Jako archeolog, zawsze miałam słabość do mozaik. Podobają mi się tego typu projekty na podłogach i ścianach, choć na stolikach i meblach wydają mi się trochę kiczowate.


W tej publikacji zamieszczono 12 sposobów na wykorzystanie obrazków złożonych z tessar we wnętrzu domu oraz w jego otoczeniu. Część z nich jest dostosowania poziomem dla osób początkujących, a część – dla zaawansowanych.

Na początkowych stronach przedstawiono krótki rys historii mazaiki od czasów starożytnych do dziś. Potem pokazano najważniejsze narzędzia i proste techniki ułatwiające wykonanie projektów. Następnie możemy obejrzeć kilka prac, które mają zainspirować i zachęcić do zanurzenia się w tej rzadkiej u nas dziedzinie craftu, np. cudny, wprost, niewielki Iris autorstwa Eve Jennings (30 x 25 cm).  

A projekty... Piękne! Zarówno małe i duże. Mają kilku różnych autorów, ale wydaje mi sie to ciekawym rozwiazaniem. W oparciu o ich instrukcje można wykonać podkładkę pod garnek, numer budynku czy mieszkania, kamień brukowy z pierwiosnkami (autorstwa w/w E. Jennings), ramkę do lustra, smoczą donicę, szkatułkę z rybami, ozdobny panel nad zlew, blat stolika, fragment posadzki, obraz, panel wykonany z potłuczonych naczyń i terakotową misę.

Osobno, w zielonych ramkach spisano materiały potrzebne do realizacji projektów. Samą realizację przedstawiono na licznych kolorowych fotografiach i opisano punkt po punkcie. Wszystko jest przejrzyste i jasne i wydaje się banalnie łatwe. Jakie jest w rzeczywistej realizacji? Tego jeszcze nie wiem :0), ale jeśli macie ochotę się przekonać – rozejrzyjcie się za tą książką, wybierzcie projekt i przystąpcie do dzieła. Życzę powodzenia!

tytuł: Decorative mosaics
seria: Contemporary crafts
autor: Elaine M. Goodwin
wydanie: 1997 New Holland
format: 19,5 cm X 26,5 cm
okładka: miękka, kolorowa
liczba stron: 98
ISBN: 1-85368-859-2
j. tekstu: angielski
ocena całości: wysoka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...