Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

środa, 28 września 2011

Biżuteria z kryształków i koralików - Christine i Sylvie HoogheWitajcie, gościnnie napisałam recenzję, mam nadzieję, że to nie ostatnia, jaka wyjdzie spod mojej klawiatury!

Prezentuję książkę, którą każdy adept biżuterii plecionej winien posiadać na swojej półce. Publikacja ta w prosty, barwny i bardzo przejrzysty sposób przedstawia podstawowe formy koralikowych koralików (beaded bead), a także wzory kolczyków, broszek czy spinek do włosów. Dla bardziej cierpliwych przeznaczone są efektowne naszyjniki i bransolety.


Jak sroczka wpatruję się zawsze w błyszczące kryształki prezentowane na każdej stronie. Projekty oznaczone są pod względem trudności i czasochłonności, każdy opatrzony jest również bardzo dokładnym spisem potrzebnych materiałów - co znacznie ułatwia zakupy. Myślę, że warte zaznaczenia jest, iż do wyplecenia nie są niezbędne kosztowne kryształy swarovskiego.

Ponad 50 rozmaitych wzorów tworzy wspaniałą okazję do stworzenia czegoś pięknego - zwłaszcza, że wiele z nich to komplety - na sąsiednich stronach ukazane są kolczyki i wisiorek czy pierścionek.  Mnogość stylów - od delikatnych romantycznych kwiatków, po ciężkie barokowe brosze pozwoli dostosować biżuterię do okazji - bądź solenizanta! 


 Zawiera wiele rad i pomocnych wskazówek, bardzo dokładne opisy prowadzą od pierwszego do ostatniego koralika. Pozycja ta na pewno zainspiruje początkujących w plecionkowej (beadingowej) dziedzinie, jak również biegłych w pleceniu. Często do niej wracam - absolutne must have (w dodatku po polsku), chociaż mogło by być obszerniejsze.

tytuł: Biżuteria z kryształków i koralików
autor: Christine i Sylvie Hooghe
wydanie: 2009 Wydawnictwo RM
format: 20,4cm x 26 cm
liczba stron: 80
ISBN: 9788372436993
j. tekstu: polski
ocena całości: wysoka
aut. tekstu i foto: Weraph 

2 komentarze:

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...