Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

czwartek, 8 września 2011

Cute & Easy Crochet - Nicki Trench

I znów wracam do fajnej książki, do której nie mam żadnych zastrzeżeń i którą mogę polecić z czystym sumieniem :) zresztą to nie pierwsza ksiażka tej autorki i znów się nie zawiodłam. Niccki Trench znów prezentuje ciekawe pomysły do realizacji lub / i inspiracji.

tytuł: Cute & Easy crochet. Learn to crochet with these 35 adorable projects
autorka: Nicki Trench
wydanie: 2011 Cico Books
okładka: miękka, ze skrzydełkami
j. tekstu: angielski
ISBN: 978-1-907563-20-1
liczba stron: 130
format: ok. 23 cm x 23,5 cm


Po długim oczekiwaniu (jeden sklep internetowy nie spisał się, a w drugim przypadku zakupu – nie spisała się Poczta Polska :( ) dotarła do mnie kolejna książka o szydełkowaniu. Próżno byłoby w niej szukać wzorów na chusty, serwety i obrusy. I dobrze, bo nie przepadam za takimi dużymi i czasochłonnymi wzorami. Przedstawione w książce projekty to częściowo rzeczy użytkowe (np. czapeczka dziecięca lub szal) lub tylko ozdobne (widoczne na okładce „pokrywki” na słoiki z przetworami). Ale duże projekty też tu są – jest wzór na bluzkę, kocyk, torby, podusie, torebki dla dzieci (w kształcie ślicznej głowy kotka), szydełkowy torcik, mittenki, szale na jesienne chłody i wieczorowe wyjście, ocieplacz na kawiarkę i kubki, misie, piłeczki, matrioszki, broszki, kwiatową wiązankę do zasłony, etui na druty dziewiarskie i wiele, wiele innych.

Pastelowe kolory włóczek, z których je wykonano, nadają im nutki nostalgii :) Jakoś tak jesiennie mi się zrobiło. Zresztą długie jesienne i zimowe wieczory to świetny czas na dzierganie na szydełku. Zwłaszcza jak napatrzycie się na te cuda, które zaprezentowano w książce (na dużej ilości, świetnej jakości fotografii).
Podobnie, jak w większości tego typu książek, na początku zamieszczono dość obszerna instrukcję jak zacząć swoją przygodę z szydełkiem. Opisy zobrazowano kolorowymi rysunkami. Zaczęto od zupełnych podstaw, tj. jak odpowiednio chwycić nitkę i jak zawiązać pierwszą pętelkę. Potem są łańcuszki, półsłupki, słupki itp. Tak więc – dla chcącego (lub raczej – chcącej :) - nic trudnego.

Książka może być nieco trudna w odbiorze dla osób nie znających j. Angielskiego, bo nie ma rysunkowych schematów projektów, a jedynie – słowne opisy. Ale na plus na pewno mogę zaliczyć piękną szatę graficzna i jakość wykonania, oraz duża różnorodność projektów. Są łatwiejsze – dla początkujących – i bardziej skomplikowane – dla średnio- i zaawansowanych dziergaczek.
Jeśli znasz trochę angielski i szukasz nowych, ciekawych pomysłów – gorąco polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...