Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Vilten is voor mij... - Ellen Bakker

Długo nie zamieszczałam żadnych recenzji. Powód prozaiczny – padł mi skaner. I to chyba na tyle skutecznie, że nie opłaca się go naprawiać. Ale uzgodniłam z Igorią, że mogę zamieszczać również zdjęcia.
 
Zatem dziś recenzja książki będącej w zasadzie raczej rodzajem albumu niż poradnikiem. Nie jest to z pewnością pozycja przeznaczona dla osób, które chcą się nauczyć filcowania. Czytelnik nie znajdzie tu żadnych porad ani sposobów filcowania. Jest to jednak wspaniała publikacja dla wszystkich tych, którzy już filcują i szukają inspiracji. Książka zawiera krótkie notki na temat osób filcujących w Holandii. Obok każdej notki zamieszczono kilka zdjęć wybranych prac. Jednej osobie poświęcono jedną rozkładówkę. Notki najczęściej zawierają adres strony internetowej i dane kontaktowe. Przyznam, że byłam zaskoczona liczbą osób zajmujących się filcem w Holandii, ponieważ jak dotąd znałam tylko kilka nazwisk. Oprócz pewnie dobrze kojarzonych Charity van der Meer, Claudii Zandstra-Burkhardt (sassafrasdesign) czyMarjolein Dallingi (bloomfelt) można znaleźć prace twórców mniej znanych w Polsce, ale równie interesujących.  
Publikacja zawiera profile 93 artystów, którzy tworzą z filcu. Na ponad 500 zdjęciach przedstawiono praktyczne przedmioty codziennego użytku, odzież, biżuterię, a także duże trójwymiarowe obiekty sztuki.  
Od autorki publikacji, która jest grafikiem i projektantem stron internetowych, właśnie dziś otrzymałam informację, że ukazały się wersje językowe anglo- i niemieckojęzyczna. Wprawdzie tekstu jest tam niewiele, ale myślę, że dla czytelników w Polsce będą to języki bardziej znane niż niderlandzki.


 

 

tytuł: Vilten is voor mij... (tytuł angielski: Felting for me is...; tytuł niemiecki Filzen ist für mich...)
autor: Ellen Bakker
okładka: twarda, kolor
środki: kolor
format: 165 x 165 mm
liczba stron: 192
ISBN: 978-90-818476-0-5 (wersja holenderska)
ISBN: 978-90-818476-1-2 (wersja angielska)
ISBN: 978-90-818476-2-9 (wersja niemiecka)
język oryginału: holenderski
ocena całości: bardzo wysoka
Autor tekstu: Plastusia
Foto: Plastusia, internet

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Twoje recenzje i chwała Ci Jolu za to że je piszesz :) Po okładce trudno kupuje się obcojęzyczne książki a z Tobą dużo łatwiej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za słowa uznania i cieszę się, że pomagam w wyborze. Sama też kupuję czasem w ciemno i nie zawsze jestem zadowolona.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...