Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

sobota, 9 czerwca 2012

Crazy felt - Jeannette Knake

Ostatnio bardzo modne filcowanie dzieli rękodzielników na "filcusi" mokrych i suchych :) Rzadko wspomina się, że istnieje jeszcze trzeci rodzaj filcowania - "dziergany". Idea jest bardzo prosta, ale wymaga posiadania wełny (w tym wypadku nie musi być czesankowa!), drutów czy szydełka i podstawowych umiejętności obsługi tych "urządzeń":) Najważniejszych elementem tworzącym filc, jest pranie, które pozwala zamienić się zwykłej robótce, w ufilcowany efekt końcowy. Połączenie dziergania, szycia maszynowego i filcowania może dać bardzo ciekawe efekty, na co zwraca uwagę książka J. Knake. Zamieszczono w niej bardzo oryginalne projekty na dodatki, jak paski, torebki, czy berety, lub większe prace, np. spódnice czy bluzeczki. A wszystko wykonane z dużą (zwariowaną) inwencją twórczą.
Mi, osobiście, najbardziej w oko wpadły połączenia barw, oraz przedstawiony na okładce (miękkiej) komplet - torebka oraz pas, ale ten ostatni odpada przy mojej talii "osy" :) 
Jeśli szukacie nowych, nietypowych inspiracji - polecam Waszej uwadze zarówno Crazy Felt jak i Crazy Wool - drugą książkę tej samej autorki, z mniejszym naciskiem na filcowanie, a większym na dzierganie.

PS. Zastanawia mnie troszkę idea stosowania przez autorkę specjalnego "stabilizatora" który pozwala robótce zachować kształt oraz sfilcować się. Osobiście, jestem prawie pewna, że spokojnie można zastąpić go gorącą wodą z mydłem i lekkim pocieraniem, dopóki włókna nie "złapią się" wzajemnie, ale jeśli ktoś miał do czynienia z takim stabilizatorem i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami - bardzo proszę o wpis w komentarzu poniżej!


tytuł: Crazy Felt: Using Water-soluble Stabiliser
autor: Jeannette Knake 
wydanie: 2008 Search Press Ltd
format: ok. 25.9 x 19 x 0.5 cm
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
liczba stron: 48
ISBN: 978-1844483563
język wydania: angielski
język oryginału: angielski
ocena całości: średnia


aut. tekstu: Igoria
foto: Internet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...