Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

niedziela, 17 czerwca 2012

Modne projekty na szydełku - Mary Jane Hall


Książka amerykańskiej  autorki zaskoczyła mnie na kilka sposobów. I dodam, ze zaskoczyła bardzo POZYTYWNIE!

Po pierwsze - przedstawiono w niej bardzo dużo projektów, bo aż 50 sztuk! W dobie kryzysu i dużej "domowej" dziury budżetowej muszę wydawać pieniądze rozsądnie, dlatego kilka razy zastanawiam się gdy kupuję książki. W tym przypadku na pewno nie uznam wydatku za bezsensowny, bo książka aż kipi inspiracjami i ślicznymi projektami. Co ważne - znalazłam w niej również kilka projektów typowo dla dzieci, a inne spokojnie dla dzieci można  dostosować, np. szaliki można "skrócić" :) Dlatego cenię ją w dwójnasób, a moje dziewczynki pewnie wkrótce "dorobią się" nowych części garderoby :))
Przy każdym projekcie oceniono jego stopień trudności (początkujący, początkujący zaawansowany, średni, zaawansowany początkujący).
Ale chyba najfajniejsze jest to, że dzięki tej książce wykonać można nie tylko torby, czapki, szaliki, bluzeczki, czy spódnice. Zaskoczyły mnie wzory na bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kapcie, mitenki, etui na ipoda czy klucze! Normalnie - tylko łapać za szydełko i włóczkę! A wielbicielki filcowania, mogą wykonać kilka z nich w wersji: udziergaj z naturalnej włóczki i sfilcuj w pralce - rezultaty przedstawiają się bardzo interesująco!


Po drugie - przy każdym projekcie autorka zawarła rady życiowe, które inspirują i dają do myślenia. Relacje z innymi ludźmi, potrzeba osiągnięcia szczęścia czy sukcesu są ważne dla każdego, choć na co dzień rzadko je analizujemy. Szydełkowanie to świetny czas na zastanowienie się nad nimi. A jeśli kogoś drażnią - spokojnie można je pominąć, bo zamieszczono je u dołu strony, na lekko wyróżnionym polu. Choć ja, osobiście, przy pierwszym przeglądaniu książki, przeczytałam wszystkie te "dodatki" od razu :)

Po trzecie - książka jest pięknie wydana - na usztywnionych kartkach (choć w miękkiej okładce) i opatrzone duża ilością kolorowych fotografii, które przedstawiają efekt końcowy oraz wybrane elementy "produkcji". Przy bardziej skomplikowanych projektach, np. bolerek - zamieszczono też schematyczne rysunki.

Aby bliżej zapoznać się z tą publikacją - kliknij tutaj!

Ostateczne podsumowanie daje ocenę 5+! Jeśli szukacie jakiejś książki o szydełkowaniu projektów ubraniowo-biżutkowo-gadżetowych :) to gorąco polecam!


tytuł: Modne projekty na szydełku
autor:  Mary Jane Hall 
tłumaczenie: Agnieszka Chodkowska-Gyurics
wydanie: 2011 RM
format: 20,4 x 26 cm
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
liczba stron: 128
ISBN: 978-83-7243-933-8
język wydania: polski
język oryginału: angielski
ocena całości: wysoka


aut. tekstu: Igoria
foto: Internet (okładka) 

1 komentarz:

  1. I am the author of this book, and want to thank you so much for your great review! I really appfe iate everything you said! Is it possible for you to do a review on Amazon?

    Thank you!
    Mary Jane Hall - the author (in English the title of the book is Positively Crochet!)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...