Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

środa, 31 sierpnia 2011

Quilting in no time - Emma Hardy

tytuł: Quilting in no time
autor: Emma Hardy
j. tekstu: angielski
wydanie: 2009 Cico Books
okładka: miękka
format: 21 x 27,5 cm
liczba stron: 178
ISBN: 978-1-906525-29-3Uwielbiam przeglądać książki o patchworku. Wymyślony dawno temu, żeby wykorzystać nawet najmniejsze skrawki materiału, zachwyca i dziś. Wiem, ze to banał, ale mnie zachwyca (nie to co Słowacki :) Dlaczego? Bo jest kolorowy, ale nie nachalny.

To znaczy, o ile ma dobrze dobrane kolory.

A takie dobrze dobrane kolory są w projektach zebranych w Quilting in no time.Książka zawiera 50 projektów na weekend, czyli szybkich i łatwych do realizacji w domowym zaciszu. I do tego zobrazowanych zdjęciami w stylu step-by-step (krok po kroku). Ach, patrzeć to ja mogę godzinami. Szycie, to co innego, bo mój stary Łucznik jest zepsuty :( Ale niektóre z projektów można wykonać również ręcznie, np. kwiatową broszkę (na fotce ozdabia kosmetyczkę). 

Ale obrus czy kołdrę ręcznie wykonywałabym chyba kilka lat, o ile wcześniej nie porzuciłabym zniechęcona :) Co innego, jeśli ma się sprawną maszynę... Wtedy można poszaleć... A znacznym ułatwieniem jest to, ze przy każdym projekcie określono średni czas, jaki jest potrzebny na jego wykonanie! To bardzo miłe zaskoczenie, bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Przypominają mi się wyprawy górskimi szlakami. Ale mam dzisiaj dygresji :) - więc do rzeczy...
Bardzo fajne jest tematyczne podzielenie projektów. Zebrano je w działy: relaks (np. podusie i pufy); kuchnia i jadalnia; sypialnia; użytkowe (nie przychodzi mi do głowy lepsze tłumaczenie dla działu Work & Play Spaces); Bieliźniarka i Łazienka; Na dwór. Na końcu jest dodatek w postaci skróconego kursu technicznego, wykroje oraz przydatne adresy (real i internet).

Jeśli chciałybyście kupić sobie jakąś książkę o patchworku, a jesteście na początku waszej przygody z tą dziedziną – polecam tę książkę. Znajdzie się tu coś dla początkujących adeptek igły i nitki oraz dla tych bardziej zaawansowanych. Na pewno nie uznacie tego zakupu za pieniądze wyrzucone w błoto. Każdy projekt jest dokładnie obfotografowany i rozrysowany na kolorowych, czytelnych rysunkach, które, wraz z opisami, prowadzą jak za rękę do celu. Obawiacie się, że brak lub słaba znajomość angielskiego może przeszkadzać? Nie trzeba – dacie radę! :) A jak nie, to chociaż pooglądacie sobie i sprzedacie książkę na allegro :))) Nie, nie – to żart. Gwarantuję, że odrobina chęci i samozaparcia pozwoli stylowi vintage zamieszkać w Waszym domu czy ogrodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...