Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

100 flowers to knit & crochet - Lesley Stanfield

tytuł: 100 Flowers to Knit and Crochet
autor: Lesley Stanfield
okładka: miękka
format: 22 x 22 cm
liczba stron: 130
wydanie: 2011 Serch Press (wyd. pierwsze w 2009 r.)
ISBN: 978-1-84448-403-4
j. tekstu: angielski


Podtytuł tej książki, na język polski, można przetłumaczyć tak: „Kolekcja pięknych kwiatków do ozdobienia ubrań, akcesoriów i poduszek”. I tak rzeczywiście jest. Wszystkie z pokazanych tu kwiatuszków można zrobić na drutach lub na szydełku i stanowią one całość same w sobie. Ja bym dodała, że spokojnie można je też wykorzystać do scrapków i kartek oraz biżuterii.. Ale, jak znam życie, i naszą słowiańską fantazję, to znalazłoby się jeszcze dużo innych wariacji :)

Ale nie zgadzam się z tytułem jeszcze dlatego, że oprócz kwiatków, znaleźć tu można również wzory na motylki (jednego nawet widać na okładce), listki, biedronki, gałązki ostrokrzewu, żołędzie, owoce (wisienki, jeżyny, cytrynę, winogrona, figę) i warzywa (groszek, marchewka, rzodkiewki, nawet – szparagi). Jak widać – wachlarz kwiatów autorzy mieli szeroki :))

Ale poza tym – nie mam już do czego się doczepić, bo książka jest ślicznie wydana – dużo kolorowych fotografii, a schematyczne rysunki pozwalają łatwo połapać się w opisach. Choć zawarto je przy trudniejszych wyrobach. A jeśli boisz się szydełka albo drutów – na początku jest dla Ciebie mini-kurs obu tych technik rękodzielniczych. Ale to raczej standard w publikacjach anglojęzycznych i tamtejszych wydaniach. Co zresztą, zaliczyć też trzeba na plus. Wydanie zakończono kilkoma przykładami wykorzystania przedstawionych tu projektów.

Muszę przyznać, że przeglądając same pojedyncze wyroby – podobały mi się, ale nie zachwycały. Zmieniłam zdanie, po obejrzeniu tych przykładowych zastosowań. A rozbroił mnie totalnie błękitny koszyk na zakupy, ozdobiony marchewkami z groszkiem :) Ależ zrobiło się obiadowo :)

Ja polecam – z czystym sumieniem.

PS. A dla tych, którym byłoby mało, mam informację, że jest jeszcze druga część tej książki - 75 Birds, Butterflies & Beautiful Beasties to Knit and Crochet

1 komentarz:

  1. Uwielbiam tę ksiązkę i z drugiej strony jej troszkę nie lubię.
    + piękne wzory, super czytelne schematy
    - nie umiem na drutach, a zawsze drutowe kwiatki najbardziej mi się podobają;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...