Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

wtorek, 13 grudnia 2011

Decoupage. Dekoracje świąteczne - Marie Enderlen-Debuisson

Tyle książek już opisałyśmy, ale jakoś decoupage obeszłyśmy szerokim łukiem :) Pora to jak najszybciej nadrobić, dlatego chciałam Wam przedstawić jedną z najnowszych  publikacji wydawnictwa RM, którą Mikołaj przyniół mi do skarpety ;)Książka jak najbardziej na czasie, bo Święta tuż tuż i każdy pomysł na niebanalną ozdobę czy dekorację jest na wagę złota :) Zwłaszcza, że Decoupage. Dekoracje świąteczne jest pełna pomysłów do wykorzystania dla mniej i bardziej zaawansowanych wielbicielek techniki serwetkowej. Ba, część, mogą zrobić nawet przedszkolaki, bo np. naklejenie motywu wyciętego z serwetki, kolorowego papieru na prezenty, kolorowej gazety czy po prostu naklejki na niewieki kartonik pozwoli dzieciom stworzyć własne bileciki do prezentów czy kartki świąteczne. Sądzę, że każda babcia potraktuje taką kartkę z większym sentymentem niż przepiękną, ale kupioną w supermarkecie.
Podobnym projektów, które przy lekkiej modyfikacji, możemy zrobić z dziećmi, jest dużo więcej. Ale nawet jeśli nie macie dzieci na pewno wykorzystacie tę książkę.
Mi osobiście, w oko wpadł szybki, ale efektowny sposób na przeistoczenie starych puszek, np. po herbacie, w subtelne, tworzące nieco rustykalny charakter, pojemniki na świąteczne pierniczki.
Zawsze mam wyrzuty sumienia, ktiedy tnę serwetkę tworzącą samą w sobie piękny obrazek. W tej książce znalazłam fajny sposób jak stworzyć z niej np. cztery obrazki, które można zestawić razem lub powiesić osobno. A największym chyba atutem przedstawionych w niej projektów jest ich niska cena, co dla wielu z nas ma już, niestety, duże znaczenie.
Wszystkie projekty podzielono według mnie troszkę sztucznie, bo osobno wyodrębniono te na okres adwentu (z tym mogę się zgodzić), osobno do pokoju dziecięcego i wokół choinki (przed chwilą podział chronologiczny został zamieniony na podział pod względem części domu- już troszkę mi to nie współgra) i osobno na dzień Wigilii i Bożego Narodzenia (a ten podział jest już dla mnie całkiem absurdalny). Ale to właściwie wszystko, do czego mogę przyczepić się w tej publikacji.

Jeśli boicie się zacząć decoupage'ować - na kilku pierwszych stronach dowiecie się od czego zacząć, co jest potrzebne i jak to wykorzystać. Wszystko przedstawiono bardzo czytelnie, w wersji krok-po-kroku., a w osobnej ramce wypisano wszystkie artykuły potrzebne do wykonania interesujących nas projektów.

Zachwyca jakość wydania samej książki - okładka miękka, ale w folii i na sztywnym papierze. Na podobnie sztywnych kartkach wydrukowano środek, a całość dopełniają liczne piękne kolorowe fotografie i ilustracje. Jeśli szukacie więc czegoś ciekawego i inspirującego, czegoś co pozwoli Wam stworzyć piękne bożonarodzeniowe ilustracje - gorąco polecam Wam tę książkę.

tytuł: Decoupage. Dekoracje świąteczne
seria: -
autor: Marie Enderlen-Debuisson
wydanie: 2011 RM
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
format: 20,5 x 26 cm
liczba stron: 82
ISBN: 978-83-7243-882-9
język wydania: polski
język oryginału: francuski
ocena całości: wysoka


aut. tekstu i foto: Igoria

2 komentarze:

  1. Dziękuję za dokładny opis tej książki, wiem kto ją dostanie pod choinkę... Pozdrawiam;)
    http://ewuva.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam tę ksiązkę w rękach - moja siostrzenica dostała pod choinkę. Ma wiele pomysłow godnych realizacji - szczegołowe opisy wykonania, jest swietna i dla początkującego i dla obeznanego w decoupagu. Urzekło mnie trójwymiarowe miasteczko!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...