Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

poniedziałek, 8 lipca 2013

Twórcze Inspiracje (Hafty Polskie 7/2013) - zeszyt 4/6 (2013)

Już od kilku dni, na naszym rynku prasy, dostępny jest najnowszy numer Twórczych Inspiracji, czyli specjalnego numeru Haftów Polskich. Numer jest naprawdę letni! Nie tylko podano w nim "przepisy" na różne rękodzielnicze wyroby, ale i ciekawe materiały dodatkowe (np. rady wizażystki i artykuł o ORNO).


Jak zwykle przeważają w nim wzory haftów (tym razem tylko krzyżykowe), np. metryczka dla noworodka czy małe detale z napisami Kocham i Dziękuję. Nie zabrakło jednak wykorzystania haftów w projektach związanych z wakacjami. Resztki mulin i kanw świetnie nadadzą się do zrobienia opasek w stylu indiańskim dla naszych pociech, a jeśli, oprócz cierpliwości do haftów, posiadacie umiejętność szycia na maszynie - możecie zrobić saszetkę mocowaną na pasku (pederastkę :) z margaretkami - jak znalazł na spacery i rowery :D

Wielbicielki biżu biżu też nie zawiodą się (jak widać powyżej na fotce). Przygotowano dla nich m. in. projekty kolczyków: z koralików, z papierowej wikliny oraz robionych na szydełku (tym razem nie ma, niestety, żadnego wzoru frywolitkowego :( ). Dla bardzo cierpliwych - polecam składanie papierowych koszyczków, a dla ekologicznych - recycling starych koszulek i  bluzek, dzięki ich m. in. przefarbowaniu. Kolejnym, typowo letnim projektem, jest wzór, dla szyjących, na chlebak piknikowy.

Mi, osobiście, wpadła w oko, bardzo łatwa do wykonania, broszka z szutażowych sznurków - kwiatki, a rozczulił mnie artykuł przypominający dawne dziecięce zabawy (z podwórka i nie tylko). Nie dość, że łezka zakręciła się w oku, to jeszcze znalazłam kolejny sposób na zabawę z moimi dziewczynkami. Poza tym na pewno kiedyś wykorzystam projekt torebki i opaski do wydziergania na szydełku. Ta ostatnia przyda się na wietrzne dni, a w wersji z grubszej włóczki - nawet na jesień.

Jak widać - projektów sporo. Gdyby jeszcze dodawano gratis paczkę wolnego czasu do ich wykonania :)

Na minus tego numeru mogę zaliczyć tylko duża ilość reklam sklepu internetowego wydawcy gazetki. Jego oferta zajmuje aż 6 stron (przy 48 stronach całości). Mam nadzieję, że to jednorazowy epizod, bo jeśli nie, to obawiam się, że może to być raczej antyreklama.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem - zobacz podgląd zawartości magazynu.


tytuł: Twórcze Inspiracje
numer: 4/6 (4/2013)
wydanie: 2013 Megat
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
format: 20,4 x 29,0 cm
liczba stron: 48
ISSN: 1508-261X
język wydania: polski
ocena całości: wysoka / średnia (z powodu reklam)

aut. tekstu: Igoria
foto: Megat


1 komentarz:

  1. Przeglądałam wczoraj w Empiku. Niestety, nie znajduję tam tego, co mnie interesuje, czyli haftu matematycznego i pętelkowego.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...