Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

niedziela, 10 lutego 2013

Decoupage wszystkie techniki - Marisa LupatoPoprzednio opisywana książka Marisy Lupato - Decoupage w stylu prowansalskim dotyczyła tylko jednego stylu wśród rożnych technik ozdabiania tzw. metodą serwetkową. Jednak zajmując się decu warto zapoznać się też z innymi sposobami zdobienia przedmiotów. Ich przegląd znajdziecie w tej publikacji, zwłaszcza, że jest to chyba najpełniejsza książka o tej dziedzinie rękodzieła, dostępna na polskim rynku księgarskim. Obszerny wstęp opisuje m. in. wszystkie akcesoria, które mogą znaleźć tu zastosowanie, np. rodzaje podkładów, klei,  lakierów i preparatów postarzających. Dokładnie opisano też różne rodzaje papierów, ale oprócz tego podpowiedziano zastosowanie etykiet z opakowań czy suszonych kwiatów lub liści. Następne strony zawierają opisy przygotowania różnych powierzchni (np. drewna, ceramiki, szkła itp.) przed rozpoczęciem pracy "właściwej".


Przewodnik po metodach dekorowania zaczyna się dopiero na 40 stronie, co najlepiej obrazuje ilość informacji wstępnych. Tu różne techniki pokazano na przykładach do realizacji (typu krok-po-kroku, opatrzone dużą ilością kolorowych fotografii). Warto zaznaczyć, że przykładów jest naprawdę dużo, np. sposoby postarzania przedmiotów pokazano w dziewięciu różnych wariacjach! Każdy przykład ma na marginesie dokładny opis niezbędnych do jego wykonania akcesoriów i preparatów. Czasem przykłady opatrzono też dodatkowymi, wyróżnionymi graficznie, poradami. Całość, razem z opisami i fotografiami jest bardzo czytelna i pozwala nawet początkującym na wypróbowanie swoich sił.
Książkę można przeglądać i inspirować się nią godzinami. Trudno ją opisać - ją po prostu trzeba wziąć do ręki i samodzielnie wybrać najbardziej interesujące techniki lub projekty. Zapewniam, ze każdy zainteresowany decupage'm trafi na (większy lub mniejszy) ciekawy fragment.

Gorąco polecam!


tytuł: Decoupage wszystkie techniki
seria: Inspiracje
autor: Marisa Lupato
wydanie: 2011 (wyd. II) RM
okładka: miękka, kolor
środki: kolor
format: 20,5 x 26 cm
liczba stron: 162
ISBN: 978-83-7243-957-4
język wydania: polski
język oryginału: włoski ("Decoupage manuale completo")
ocena całości: wysoka

aut. tekstu i foto: Igoria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...