Translator

Pomocna dłoń :)

Jeśli masz problem z nabyciem / zdobyciem którejś z opisywanych przeze mnnie książek - napisz do mnie maila (archeoexpert@wp.pl). Spróbuję Ci pomóc!

poniedziałek, 24 września 2012

Ptaki, motyle i inne zwierzątka. 75 modnych wzorów. Ozdoby na szydełku i drutach - Lesley Stanfield

Jedną z pierwszych książek, które opisałam na tym blogu była 100 Flowers to Knit and Crochet. Bardzo mi się wówczas spodobała za dużą ilość ciekawych motywów. Tego typu książki są dość rzadkie, a przedstawione wzory są dość łatwe, ciekawe i sympatyczne :)

Nie inaczej jest z drugą książka autorki - 75 Birds, Butterflies & Beautiful Beasties To Knit & Crochet, a po polsku - zerknij, proszę, na tytuł posta :P.


Bardzo fajne jest to, że książka jest "całoroczna" jeśli chodzi o jej zastosowanie :), czyli znajdziecie w niej wzory na wiosenne - jajeczka i gniazdka oraz pierwsze kwiatki, jak pierwiosnki; letnie - owoce (no. wisienki czy oliwki), ptaszki  (sikorka, gołąbek) czy motylki, owady (ważki, pszczółki, trzmiele, gąsienice) i kwiatki (np. chabry, naparstnice, stokrotki, groszek pachnący); jesienne - grzyby, warzywa, liście (klonu, dębu, kończyny, pokrzywy) i żołędzie oraz ślimaki i pająki czy typowo zimowe - płatki śniegu (nie tylko do ozdobienia wigilijnej choinki). Oj, wymieniać te wszystkie cuda można by dłuuuugo :P

Jeśli nie czujecie się pewnie w dzierganiu i szydełkowaniu - garść informacji wstępnych przybliży podstawowe ściegi i pokaże różnice między półsłupkiem i słupkiem, a to na prawdę nie jest trudne i sądzę, że warto nauczyć się tego, jeśli dzięki nowym umiejętnościom można wyczarować np. suche akwarium ze złotą rybką!

Prace zaprezentowano w osobnej części, zwanej katalogiem i podzielono je na działy, np. Morski Brzeg, gdzie zebrane po kilka, w ciekawych aranżacjach, mogą stanowić świetna inspirację na ich wykorzystanie. Po części katalogowej, następują instrukcje wykonania, gdzie jeszcze raz każda praca została przedstawiona na fotografii, ale co ważniejsze, prace podzielono na podkategorie - na drutach i na szydełku - oznaczonych też kolorystycznie. Warto podkreślić, że większość projektów szydełkowych przedstawiono też za pomocą schematów graficznych, co dla wtajemniczonych na pewno stanowi duże ułatwienie.

Końcówkę książki zajmuje kilka inspiracji wykorzystania zawartych w niej projektów (m. in. wspomniane wcześniej akwarium, ale np. dziergane motyle, w niewielkich gablotkach świetnie imitują kolekcję prawdziwych owadów, a biały gołąbek jest pięknym uzupełnieniem bożonarodzeniowego stroika).

Z czystym sumieniem polecam maniaczkom rękodzieła, bo sądzę, że każda znajdzie w niej coś dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich TUZAGLĄDACZY :)


tytuł: Ptaki, motyle i inne zwierzątka ozdoby na szydełku i drutach. 75 modnych wzorów
autor: Lesley Stanfield
wydanie: 2012 Buchmann
format: 22,3 x 22,3 cm
liczba stron: 128
okładka: miękka
ISBN: 978-83-7670-330-5
j. tekstu: polski
j. oryginału: angielski (tytuł: 75 Birds, Butterflies & Beautiful Beasties To Knit & Crochet)
moja ocena: wysoka

aut. tekstu: Igoria
foto: internet

4 komentarze:

 1. To już druga książka tej autorki, którą chciałabym mieć w swojej biblioteczce:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę mieć! idealna dla mnie i mojej mamy

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy jesli ktoś nie umie szydełkować to po opisie poradzi sobie z pomocą tej książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, podstawy szydełkowania opisano na kilku pierwszych stronach, a opisy i dokładne rysunki schematyczne powinny pozwolić wykonać opisane w niej projekty.

   Usuń

Dziękuję za każde (dobre ;) słowo!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...